• 0212 274 45 74
  • 0539 545 41 31
  • 0212 273 08 64

Hizmetler

FRANSIZ ASKISI - ASKI - İP UYGULAMALARI

Günümüzde geliştirilen iple yüz askılama yöntemi neredeyse yüz germe ameliyatlarına alternatif olarak gösteriliyor.Ameliyatsız yüz germe,vücutta eriyebilen ameliyat ipliklerinin geliştirilmesiyle uygulanmaya başlayan bir teknik. İpler temelde Fransa’da geliştirildiği için Fransız askısı olarak da biliniyor.Bu özel iplikler organik olduğu için herhangi bir alerji riski de bulunmuyor.

Hangi bölgelere yapılabilir ?

  • Çene ve yüz ovalinin toparlanmasında
  • Gıdı bölgesinin toparlanmasındaözellikle hamak tekniğiyle
  • Boyunda
  • Sarkmış yanaklarda
  • Orta derecede yüz sarkmalarında

Bu teknikte basit diş operasyonlarında olduğu kadar hafif bir anestezi yapılır ardından çok ince iğnelerle cilt altına girilir,hedeflenen noktaya kadar cilt altından ilerlenir ve hedef noktada işlem sonlandırılıp özel iplik cildin içinde bırakılır. Böylece cilt içinde dokulara tutunan ip hem ciltle beraber,içinde bulunduğu dokuları gerer hem de bölgede fibroblastları uyararak kollajen üretimi başlatır.Fibroblastlar ve kollajen de cilt yapısına bir anlamda gençlik veren yapılardır.Böylece bir taşla iki kuş vurulmuş olur ;

  • Sarkmış yapılar iple toparlanırken
  • Cilt de işlemin uyarısıyla gençleşmeye başlar.

Hangi yaşlarda yapılması uygundur ? 40-65 yaş aralığında oldukça iyi sonuçlar alınır.

İp ve askılar ihtiyaca göre düz ya da kılçık yapısında kullanılabilir. Askılamada daha çok tercih edilen ipler alerji yapmayan ,kılçık yapısındaki PDO iplerdir. İpler bu çentikli özel yapısı sayesinde dokularda yüksek bir germe gücüne sahip olur. Böylece yumuşak doku iyi bir şekilde kalkar. Askıda kullanılan ip üç boyutlu ve 360 derece sarmal yapıdadır. Biyolojik yapısından dolayı 6-8 ay içinde vücutta kendiliğinden erir. Bu özel geliştirilen ipler vücut dokularına yüksekuyumlu ve esnektir. Yüz ve boyun dokularına kuvvetle tutunaraklifting işlevini gösterir.Güvenli ve emniyetlidir. Enfeksiyon sorunu yoktur. Gıdı ve çene ovalinin toparlanmasında temel olarak kılçık yapısında ip hamak tekniğiyle uygulanır Askı ve ip teknikleri doğru vakalarda yüz germe ameliyatlarından daha avantajlıdır. Ameliyatlarda hastane,bakım,izler,uzun iyileşme süreleri,genel anestezi,yüksek ücretler gibi pek çok dezavantaj mevcutken askılama tekniği lokal anesteziyle 30 dakikada yapılan ,işlemin ardından günlük hayata dönülebilir.Hafif rahatsızlıklar için basit ağrı kesici ilaçlar yeterli olur. Komplikasyon gelişme riski yoktur.


Paylaş: