• 0212 274 45 74
 • 0539 545 41 31
 • 0212 273 08 64

Hizmetler

BOTOKS ve DOLGULAR


BOTOKS

Botoks tüm dünyada koruyucu estetik tıp anlayışıyla henüz kırışık oluşmadan, kırışık oluşması muhtemel bölgeye uygulanmaya başlandığından artık ihtiyaç varsa 25 lerden sonra gençliği korumak adına yapılabiliyor. Dolayısıyla yaş aralığı oldukça fazla . 25-85 yaş arası !

Mimik kullanma sıklığı, yaş, kasın güçlü olup olmaması gibi faktörler kırışığın derinliğini belirler . Alındaki yatay çizgiler, göz çevresindeki kaz ayağı çizgileri ve düşük kaşlar yaşlı ve yorgun ifade verirken, alındaki çatık sert ve sınırlı bur ifadeye yol açmaktadır .İşte bu bütün olumsuz ifadeden kurtulmak artık 1 dakika süren botoks uygulamasından geçiyor ! Üstelik işlem neredeyse acısız. Botoksun ardından tüm medikal estetik uygulamalarda olduğu gibi hemen işinize dönebilirsiniz .Bir öğlen tatilinde bile !

Botoks etkisi 3-4 gün gibi bir zamanda yavaş yavaş görülmeye başlanacağından etrafınızdakiler bu yavaş değişiminin farkına varmayacaktır.İlk uygulamanın ardından yaklaşık 3 hafta sonra kontrol çok önemlidir. Kontrol seansında ihtiyaç varsa biraz daha botoks yapılabilir. Amaç fazla botoks uygulayıp maske ifadesi yaratmadan kontrollü bir tedavi yapmak tabii.

Neredeyse şeytani bir şekilde kalkmış mephisto kaşlar , maskeleşmiş hiç oynamayan, duygusal durumu yansıtmaktan aciz, ifadesiz bir yüz kesinlikle hoş olmaktan uzaktır .Böyle istenmeyen bir yüz ancak fazla botoks uygulamasından oluşur .İşte kontrol seansı fazla miktarda enjeksiyonu önlemek içindir .İhtiyaç duyulursa az miktarda botoksla istenen etki sağlanacaktır.

FAZLA TERLİYORSANIZ ÇÖZÜM BOTOKS OLABİLİR (Bkz Sağlığınızı Koruyun bölümü)

YÜZ DOLGU MADDELERİ

Yüz çok hassas dengeleriyle güzeldir ve ideal uyum, harmoni, altın oran dolgularla sağlanabilir. Gözün algıladığı güzellik kavramı ilk çağlardan bu yana Rönesansta mükemmel örneklerini gördüğümüz gibi uyumdur. Leonardo da Vinci’nin, Michalengelo’nun , Boticelli’nin,Caravaggio’nun, Raphaello’nun ve daha adını sayamadığımız bir çok ustanın kadınlarında hep bu uyumu görürüz.

Dolgu nereye konulursa güzelleştirir ?

 • Dudaklara
 • Burun kenarlarından ağız köşesine doğru derinleşmiş gülme çizgilerine,
 • Dudak kenarındaki küçük dikey üzgünlük çizgilerine ,
 • Daha genç bir yüz için çene ucuna,
 • Alındaki derin yatay çizgilere ve kaşlar arası çatığa ,
 • Boyun bölgesine
 • Yanaklarda, gıdada yaşla beraber görülen çökkünlüklere,
 • Ellere
 • Derin izlere 15 dakikada uygulanabilen bu enjeksiyonların etkisi hemen görülür.

HLA cilde verildikten sonra cildin kendi hyaluronik asidiyle birleşerek hacim yaratır.

İnsan gözü dengeli bir yüzü daha güzel algılar.Dolgunun tek bir formu yoktur; Örneğin dudak için kullanılan dolgu, derin olmayan kırışıklara kullanılamaz, derin kırışıklara kullanılan dolgu da ellerde kullanılamaz.Yüzde de uygulama alanına göre düşük yoğunluklu, orta yoğunluklu ve yüksek yoğunluklu dolgular kullanılır. Hyaluronik Asit içeren dolgu maddeleri çoğunlukla 6-12 ay etkilidir ve allerjik reaksiyon geliştirmez En çok tercih edilen HLA kendi hacminin çok ötesinde su tutma özelliğindedir. Bu özelliğiyle de cildin nem oranını artırır.

- İnce dudaklarından rahatsız olan genç kadınlara 25 yaşından itibaren dudak dolgusu yapılarak daha hoş bir görünüm kazandırırken ,

- 40 lıyaşlarda gülme çizgileri ,çatık ,alın, boyun , dudak üstü dikey çizgilenmeleri (smokers line) gibi bölgelere ,

- 50-60 lı yaşlarda ise yüzdeki yağ dokusunun, yanakların hacmini kaybetmesine bağlı olarak yaşlı çökük ifadenin , boyun kırışıklığı ve ellerdeki doku kaybı için uygulanması çok güzel sonuçlar vermektedir .Ancak burada tekrar belirtelim amaç gençlikteki görünümü yakalamak olmalıdır, başka bir yüz değil !

Paylaş: