• 0212 274 45 74
  • 0539 545 41 31
  • 0212 273 08 64

Hizmetler

ESTETİK DOLGU-LAMİNATE-ZİRKONYUM

Zirkonyum çekme ve gerilme basınçlarına karşı çok dirençli bir materyaldir. Bu sebeple alt yapıda kullanılmak üzere herhangi bir metale ihtiyaç yoktur ki bu da transluminasyon yani ışık geçirgenliğini sağlar. Böylece yapılan kuron canlı diş gibi bir görünüme kavuşur. Ayrıca konvansiyonel metal-porselen kuron-köprülerde yaşadığımız diş etinden metal renginin görünmesi sorunu da ortadan kalkar.

Laminate kuronlar ise dişin sadece ön yüzeyinden tırnak şeklinde madde kaldırılması yeterlidir. Yerine aynı kalınlıkta dişin şekline uygun özel bir porselen yapıştırılacaktır. Altındaki dişin rengi koyu da olsa hedeflenen renk elde edilir. Bu sebeple simetrisi bozulmuş, aralıklı, küçüklü büyüklü, uyumsuz, kısa, renklenmiş, kanal tedavisi sonucu rengini kaybetmiş, dudaklarla uyumu olmayan dişlerde kullanımı oldukça yaygın ve güvenilirdir. Hastanın kendi dişlerinden minimum madde kaybı da başka bir avantajdır. Hem estetik tam kuron ve köprüler hem laminateler özel bir kesim, ölçü ve yapıştırma tekniği gerektiren hassas ancak hasta açısından oldukça konforlu çalışmalardır.

Ayrıca gülüş dizaynı yapılırken çevre dokularda da iyileştirme çalışması yapılabilir. Yani gülme çizgileri ve dudaklara dolguyla hacim kazandırılması, cildin ve boynun gençleştirilmesi de bir medikal-estetik uzmanı doktor, plastik cerrah ya da dermatologla birlikte konsülte edilerek güzelliğiniz tamamlanabilir. Biz kliniğimizde estetik vakaları Dr. Yasemin Arslan ile değerlendirip tedavi yapıyoruz. Estetik diş hekimliğinin yanı sıra botoks, dudak ve gülme çizgileri, dolguları, kırışık dudak üstü, PRP ,kimyasal peeling, kafes yöntemi ve mezolift uygulamaları bunların bazılarıdır. Bilimin bize sundukları doğrultusunda her iki tedavi de minimal invasiv yaklaşımla yüzün bir bütün olarak değerlendirilmesine olanak sağlar.


Paylaş: