• 0212 274 45 74
  • 0539 545 41 31
  • 0212 273 08 64

Hizmetler

ULTRA V ÖRÜMCEK AĞI -YÜZ YOGASI


ULTRA V LİFT -ÖRÜMCEK AĞI-UNİ COG (Ameliyatsız, iple yüz germe yöntemi)

Örümcek ağı yöntemi yüzde en sık olarak yanak ve çene ovalinin sarkması durumunda (genç bir yüz V şeklindedir), kaş ucu düşüklüklerinde ve kaz ayakları bölgelerinde uygulanır. Ayrıca boyun kırışıklıkları, gevşekliğin, sarkıklığın toparlanması için de iyi sonuçlar veren bir yöntemdir.

Uygulama kendinden eriyen özel tipte ameliyat ipleriyle yapılır.

Örümcek ağı tedavisinin amacı cilt altı bölgesinde bir lifting reaksiyonu yaratmaktadır. Böylece cilt uyarılır. Rejenerasyon yani cildin yenilenmesi başlar. Mikro kan dolaşımı artar. Cilt onarım mekanizmaları devreye girer. Elastin veya büyüme faktörü içeren kollajen liflerinin üretimi ve miktarı artar. Birkaç gün sonra sarkan cilt toparlanmaya ve gerginleşmeye başlar.

Örümcek ağı tedavisi doğal, enerjik ve diri bir cilt isteyen kişiler için biçilmiş kaftandır. Açık ameliyatlara göre çok daha uygun fiyatlı ve emniyetlidir. Diğer askılama yöntemlerinden tamamen farklı bir tekniktir. İpin üzerine herhangi bir yük binmediği için ipin kopması, asimetrik görünüm gibi riskleri yoktur. Örümcek ağı yöntemi 35-80 yaş arası herkese uygulanabilir. Mutlaka işinin ehli bir doktor tarafından uygulanmalıdır. Hem erkeklerde, hem kadınlarda uygulanan bir yöntemdir. Mimiklerde hiçbir değişik yaratmaz.

İplikler yaklaşık 3 ay kadar sonra kendiliğinden eriyerek kaybolur. Ancak bu sürede cilt toparlanır, gerginleşir. İz kalmaz. İstenirse tekrarlanabilir. Basit ve güvenlidir. Tedavinin etkisi kişiye göre değişerek yaklaşık 2 sene sürer. Tedavi uygulanıp, ardından günlük yaşama devam edilir.

YÜZ YOGASI

Yüz yogası egzersizleri daha dinç ve şekilli bir yüz için etkili bir yol .Nasıl düzenli spor vücut kasları için önemliyse, düzenli yüz yogası da yüzdeki sarkmaları,yaşlanma etkilerini diğer tedavilerle birlikte azaltıp yüze dinamik,genç bir görünüm kazandırıyor.


Haftada 4-5 gün ,45 dakika bile bu egzersizler için yeterli ! Ancak yüz yogasını mutlaka doğru yapmalısınız ! Hatalı yapılan çalışmalar ciddi miktarda kırışık artışına ve alt çene eklemi sorunlarına (Tempora Mandibuler Joint) yol açabilir !

Yüzünüzde ve boynunuzda kırışık oluşturmamak için en iyi uyku pozisyonu sırtüstü uyumaktır,unutmayın !

Şimdi yüz yogası hareketlerine geçelim fakat öncelikle belirtmeliyiz ki başlarda bu hareketleri mutlaka ayna karşısında yapmalısınız.Aksi takdirde bir taraf düzelirken diğer taraf kırışacaktır.Kırışan tarafı mutlaka elinizle destekleyip düzeltin.

-Yanak kaslarınızı güçlendirmek için :

Derin bir nefes alıp ağzınızda bir yanağınızda tutun ve yanağınızı şişirin.

Havayı boşaltmadan önce sağda 5 sn hemen sonrasında diğer tarafa alarak 5 sn tutun.

Bu hareketi 1 dakika boyunca tekrarlayın. Yanaklarınız çok yorulduğunda havayı verip,taze nefes almayı unutmayın.

-Çene ve boyun için:

Başınızı mümkün olduğunca yukarı atın ve tavana doğru bakın.

Tavana doğru bakarken 5 sn boyunca havaya üfleyin.

Süre 30 sn.

-Göz çevresi için:

İşaret parmaklarınızı gözlerinizin dış yanlarına, başparmaklarınızı ağız köşelerine yerleştirin.

Parmaklarınızla bu bölgeleri dışa-yukarı doğru çekin sanki gülümsüyormuşçasına.

Süre 5 sn boyunca, toplam 6 kez.

-Göz çevresi için:

Avuç içlerinizi kaşlarınızın üzerine fazla baskı yapmadan yerleştirin ve alnınızda kırışık oluşturmadan kaşlarınızı yukarı doğru kaldırmaya çalışın

-Dudaklar ve dudak çevresi için :

Kurşunkalem kalınlığında bir kalemi yatay olarak dudaklarınızın arasına alıp, dudaklarınızla ileri-geri ittirin.Bu egzersizi 20sn boyunca yapın.

-Çene kasları ve gıdı bölgesi için:

Alt dudağınızı üst dudağınızın üstünden sanki burnunuza değdirecekmiş gibi ilerletin ve bu durumda 5sn kalın. Egzersizi 6 kere tekrar edin.

Not: Bu egzersizi fazla yapmanız alt çene eklem sorunlarına yol açabileceğinden yorulduğunuzda bırakmalısınız.

-Yanaklar ve alt çene için :

Dudaklarınızı birleştirerek “o” şekline getirin ve ağzınızdan 5sn boyunca üfleyin.

6 kez tekrar edin.

-Tüm yüz için:

Ağzınızı iyice açın ve yüzünüzü iyice gerip 5sn bu şekilde kalın.

6 kez tekrar edin.

-Boyun için:

Her iki elinizi de boynunuza yerleştirin ve sırayla aşağıdan yukarıya doğru boynunuzu sıvalayın. Yaklaşık1 dakika. ( Bu hareket yüz yogası egzersizi değildir ancak kırışık önlenmesine ve azalmasına yardımcı olur)

-Yanaklar için :

Balon şişirmek yanak kaslarınızı çok iyi çalıştırır. Balon şişirme fırsatlarını kaçırmayın !
Paylaş: