• 0212 274 45 74
  • 0539 545 41 31
  • 0212 273 08 64

Makaleler

PRP - SOMON DNA

PLATELET RİCH PLAZMA (PRP) ve GRP

Kan hepimizin bildiği gibi plazma,alyuvar, akyuvar ve trombositlerden oluşur. Kanın şekilli elementlerinden olan trombositler hem pıhtılaşmada hem de yara iyileşmesinde önemli rol oynarlar ve doğal yara iyileşmesinde temel rol oynayan büyüme faktörünün ana kaynağıdırlar. Yara iyileşmesini de içerdikleri büyüme faktörüyle (GF) gerçekleştirirler. PRP yöntemi kişiden alınan yaklaşık 20 ml. kanın 6 dakika santrifüj edilmesi ve trombositten zengin plazma ve diğer şekilli elementlerin ayrılması işlemine dayanır. En çok tercih edilen yöntem çok işe yarayacak olan bu trombositten zengin plazmayı cilde mezoterapi yoluyla vermek.

Plateletler hafif tahribatlar sonucu yara iyileştirme işlemini başlatsa da akne izleri olan, güneşe maruz kalmış, nemi, kollajen ve elastini azalmış ya da yaşlanmış bir ciltte kendi kendine iyileştirici etkisi gösteremez. İşte PRP uygulamasının amacı hedef dokuya kan dolaşımı ile taşınabilecek olandan çok daha fazla sayıda plateleti verebilmektir.Tetiklenen hücreler 2-3 hafta içinde ürettikleri kollagen,HLA ve elastinin gerginleştirici etkilerini cilde yanstımaya başlar. Nemlenme etkisi ise daha kısa sürede fark edilir. Bu sayede onarım süreci çok etkin olacaktır.

PRP uygulaması kendi kanınızın kullanıldığı “otolog” bir işlemdir. Koldan 20 ml kadar kan alınması, santrifüj, DNA aktivatörüyle zenginleştirme gibi tüm işlemler klinikte yapıldığından alerji, kanın karışma riski gibi bir tehlike söz konusu değildir.

GRP ise kanın içeriğine büyüme faktörleri (Growth Factor) de ilave edilen bir uygulamadır.

Her iki tedavi de botoks veya dolgu yerine kendi kanıyla gençleşmek isteyenlerin gözdesidir.

Yüz, boyun ve ellerde tüm cildin yapılandırılmasında, parlak ve sağlıklı bir görünüm için, oluşmuş kırışıkların giderilmesi, elastin, kollajen ve hyaluronik asit yapımının uyarılması, akne izleri, nemsizlik, yara izleri, çatlaklar, hiperpigmentasyon,saç dökülmesi gibi sorunlarda son derece yüz güldürücü sonuçlar aldığımız bir yöntem. Nem kaybı, akne izleri gibi sorunlar varsa 30’lu yaşlarda, aksi takdirde 40’lı yaşlardan itibaren yaptırılması son derece olumlu etkiliyor. Seans sayısı ciltten cilde ve ihtiyaca göre değişiyor. 30’lu yaşlarda tek seans yeterli olurken 40’lı yaşların ortalarından sonra 15 günde bir ardışık 3-4 seans ve devamında etkinin azalmaması için yılda 1 seans yeterli.

Birbirini destekleyen bu tedavilerle 5-10 yıl kazanmak için birkaç kez 30 dakikanızı ayırmanız yeterli!

PRP diş hekimliğinde, ortopedide, saç ekiminde, koku kaybında, yara onarımında, ameliyatlarda ve veteriner hekimlikte de başarıyla kullanılıyor.

Gençlik Aşısı ve Mezolift uygulamaları da teknik açıdan benzer ancak etkileri farklı uygulamalardır. Bkz Gençlik Aşısı ve Bkz Mezolift- Vitamin Uygulaması


SOMON DNA

Somon DNA uygulamasıözellikle cildi güneşten koruma,hızlı canlandırma, derin nem ve ışıltı verme özelliğiyle biliniyor.

Formülün içeriğinde somon balığı DNAsından gelen polinükleotitler ve hyalüronik asit (HLA) bulunmaktadır.Somon balığı DNAsı insan DNAsına çok benzediği ve HLA da bağ dokusunun en temel maddelerinden biri olduğu için cildin kollajen yapımı cevabı oldukça kuvvetli olmaktadır.

30 yaşından sonra kollagen yapısı her yıl yaklaşık %1 oranında azalır,elastik lifler parçalanır.Bu durum neredeyse sıkı bir ağ,bir örgü gibi olan doğal yapıyı bozar.İşte böyle bir cilt kuru,mat,donuk,cansız görünür.

Acısız bir mikro-enjeksiyon tekniğiyle yapılan somon DNA cilt yapısını düzenler ve destekler.Nemlenme etkisini artırır.Kollagen ve elastin yapımını uyararak cilt sıkılığını ve parlaklığını artırır.Pürüzsüz,aydınlık,ışıltılı bir cilt yapısı sağlar.

Cildinizi güneşten korumaya yardımcı olur;

Bizim en çok beğendiğimiz özelliklerden ise en başta geleni güneşin zararlı etkilerine karşı cildi korumasıdır.Bu tedavi yılın her döneminde yapılabilir ancak yaklaşık 6 ayını güneşli geçiren bizim gibi şanslı ülkelerde bu özelliğinden yararlanmak gerekir.Yazın başında veya tatile gitmeden önce yaptırılmalıdır.

Somon DNA uygulaması hangi bölgelere yapılır?

Yüz,boyun,eller,dekolte bölgeleri başarıyla uygulama yapılan bölgelerdir.

Cildin canlanması için ne kadar süre gerekir?

Cildin durumuna göre bazen sadece 1, bazen haftada 1 olmak üzere4 seanslık kür tedavisi gerekir.Durumu korumak içinsenede 1 kez tekrarlanırsa etkisi daha uzun süreli olacaktır.İşlem yaklaşık 15-20 dakika sürer. Tedaviden sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Gençleştirme tedavilerinde en iyi sonucuyüzün ihtiyacına göre düzenli olarak yapılan kombine tedaviler vermektedir.Paylaş: