• 0212 274 45 74
  • 0539 545 41 31
  • 0212 273 08 64

About Us

Dr. Yasemin Arslan

Dr. Yasemin Arslan, Bursa Kız Lisesi ve İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunudur. Henüz ortaöğrenim yıllarındayken tıbba ve estetiğe duydukları ilgiyle kızkardeşi Şule Arslan’la birlikte tıp alanında çalışmaya karar vermişler ve eğitimlerini bu yönde almışlardır. Zayıflama konusundaki ilk gözlemleri o yıllara dayanmaktadır. Tıp fakültesindeki eğitimi sırasında o yıllarda ülkemizde pek bilinmeyen Bütünleyici İntegratif Tıbba ilgi duymuş ve çalışmalarına bu yönde devam etmiştir.

Dr. Yasemin Arslan Türkiye Akupunktur Derneği’nin kurucu üyelerindendir. 1995 yılından bu yana Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmışAkupunktur sertifikasını almaya hak kazanmıştır. Ayrıca Medikal Estetik Hekimliği sertifikası da Sağlık Bakanlığı onaylıdır.

Ayrıca akupunktur için Çin’e, Tibet tıbbı için Nepal’e ve estetik tıp eğitimleri için sık sık Paris’e gitmekte, dünyanın bir çok bölgesindeki estetik tıp kongrelerine katılmakta ve sağlıklı yaşamın izinde lokal gözlemler yapmaktadır.

Akupunktur, mezoterapi, estetik tıp dışında yine Sağlık Bakanlığı onaylı olarak fitoterapi ve kupa tedavilerini de uygulamaktadır.

Dr. Yasemin Arslan ve kızkardeşi Dt Şule Arslan Anadolu ile birlikte 1999 yılı Tıp Bayramında kliniklerini Gayrettepe’de açmışlar ve bugüne dek aynı yerde sürdürmüşlerdir. Klinik tedavilerinde beden, zihin ve ruha bütüncül bir tıp anlayışıyla bakmaktadırlar. Estetik tıp yaklaşımında ise dinlenmiş, gençleşmiş, doğal görünüm ile yüz ifadesini değiştirmeyen tedaviler uygulamaktadırlar.

Dr. Yasemin Arslan hem zayıflama tedavilerinde hem estetik tıp uygulamaları sırasında en çok keyif aldığı işi yaptığı için sonsuz mutluluk duymaktadır.

Dr. Yasemin Arslan’ın kızkardeşi Dt Şule Arslan ile yazdıklarıDoktor Kardeşlerle Eğlenerek Zayıflamakitabı 2018 yılında sağlık dalında Altın Kalem Ödülü’ne layık görüldü ve 4 baskı yaptı. Uzun yıllardır Milliyet Pembenar, Akşam ve Vatan gazetelerinde sağlık konusunda köşe yazarlığı yaptılar. İkinci kitapları "Doktor Kardeşlerle Zayıflama II- Beslenme Reçeteleri- Dr Yasemin Arslan Diyeti" 2019 ortalarında çıktı. Dr. Yasemin Arslan sık sık gazete, dergi ve televizyonlara tıbbi konularla ilgili olarak konuk olmaktadır.

Bizi takip edin ! Dr. Yasemin Arslan’ı Facebook’ta Doktor Kardeşler sayfasından, Yasemin Arslan sayfasından, İnstagram’da @doktoryaseminarslan sayfasından takip edebilirsiniz.