• 0212 274 45 74
  • 0539 545 41 31
  • 0212 273 08 64

“DOKTOR KARDEŞLERLE İNTERAKTİF ZAYIFLAMA” KİTABI

Bu kitap sağlıklı tavsiyelerin gücüne inanan iki doktor kız kardeş tarafından  yazıldı.

İnterAktif Zayıflama kitabı kolaylıkla uygulayabileceğiniz haftalık beslenme ve egzersiz önerilerine, kendinizi psikolojik olarak güçlü hissedeceğiniz çalışmalara, günlük hayatınıza rahatlıkla adapte edeceğiniz pratik tavsiyelere, interaktif alıştırmalarıyla kendi kendinizi kontrol edebileceğiniz yöntemlere, hayatınızı kolaylaştıracak web sitelerine ulaşmanızı sağlayan üstelik de bunları yaparken bolca EĞLENECEĞİNİZ bir kitap. Yazarlar zayıflamayı bir bütün olarak ele alıyorlar ve insanı hem beden, hem ruh, hem zihin olarak değerlendiriyorlar. Dr. Yasemin Arslan  klinikteki  tedavilerinde olduğu gibi ,kitabında da zayıflamak kadar ideal kiloyu korumanın önemini vurguluyor. Bu sebeple 4 ADIMdan oluşan bir yol öneriyor. Buna göre:

1.ADIM .Arınma Dönemi : Bir hafta süreli hafif bir detoksu içeriyor. Bu süreçte bedeniniz yavaş yavaş toksinlerden arınmaya ,temizlenmeye başlıyor ayrıca hafif, kısa yürüyüşler de beslenme programınıza eşlik ediyor. Sağlıklı bir bedende vücut ağırlığının yaklaşık %5inin verilebildiği kıymetli bir dönem.

2.ADIM .Aktif Zayıflama Dönemi :9 hafta süren bir dönemi kapsıyor. Bu süreçte her hafta farklı beslenme programları yer alıyor. Beslenme listeleri alternatif değişimler haftası, vejetaryen beslenme haftası, mayasız-glütensiz beslenme haftası, ayırma haftası, vegan haftası, çiğ beslenme haftası, hipoglisemik hafta, protein haftası gibi değişik beslenme şekillerinden oluşuyor. Böylece hangi haftada daha rahat hissettiğinizi, hangi haftada daha iyi kilo verdiğinizi kısaca vücudunuzun tepkilerini iyice ölçüp onu iyice tanıyacağınız bir süreç. Eğer farklı beslenmek zor gelirse hazırlanması ve bulunması gayet kolay olan 2. Haftayla yolunuza devam edebilirsiniz.

3.ADIM Günlük Yaşama Uyumlanma Dönemi: İki haftalık bir süreci kapsıyor. Yavaş, kontrollü ve bedenle uyumlu şekilde yiyeceklerin serbestleştirildiği bir dönemdir.

4.ADIM İdeal Kiloyu Koruma Programı: İki yıl sürelidir. Bu süre, programı tamamladıktan sonra bedenin yeni halini kabullenmesi ve geri dönüşlerin önlenmesi için geçen zamandır. Biliyoruz ki hangi yolla zayıflarsanız zayıflayın sonrasında eski yaşam alışkanlıklarınıza dönüp fazla yemek yiyip, az hareket ederseniz verdiğiniz kiloyu % 30 fazlasıyla geri alırsınız. Kitabın bu son bölümünde yaşam alışkanlıklarınızı nasıl pratik olarak değiştirebileceğinize dair ipuçlarını içeriyor.

   10 HAFTAlık bu kitap sağlıkla ideal kilonuza inmenizden, bu kilonuzu korumanın püf noktalarına, doğru ve gerçek gıdaları seçmekten, kolay ve zevkli hareketlere, pratik yemek tariflerinden akupunktur ve mezoterapiye, ayrıca bedeniniz yavaş yavaş biçimlenir ve sağlık kazanırken genç görünümünüzün yüzünüze de yansıması için medikal estetik bilgilere, sigarayı bırakmanın kolay yollarından, ağız ve diş sağlığına kadar hiçbir konuyu açıkta bırakmayan bir başucu kitabı.

Kliniğimize gelen birçok hastamızın daha önceki zayıflama tecrübelerinde hatalı bazı tutumlar sergilediklerini gözlemledik. Öyle ki, sadece tartıdaki değerleri dikkate alıp, cildinin matlaşması, esneklik kaybetmesi, kaslarının erimesi, saçlarının dökülmesi, adet düzeninin bozulması, vücudun gevşemesi, asitlenmesi, elastikiyet kaybı, kabızlık oluşması, vücut ve yüzün genel görünümünün bozulması gibi durumları önemsenmediğini gördük. Sadece tartı değerlerine odaklanılmış olduğunu gördük. Oysa biz bu yolda ilerlerken cildin canlılığı, parlaklığı, vücudun fitliği, dinçliği, diriliğini ve ruhun güzelliğini, zihnin dinginliğini bir bütün olarak ele alıyoruz. Yani bizim esas hedefimiz mutluluk ve sağlıkla güzelleşme yolunda yürümek.

Kitapta anlatılanları özümsediğiniz takdirde bedeninizde sizi çok mutlu edecek incelmeyi görecek, içinde kendinizi iyi hissettiğiniz giysilerinize kavuşacak, sınıf toplantılarınızda daha hoş ve genç görünecek, daha diri, canlı ve genç bir görünüme sahip olacaksınız. Alacağınız övgüler, çevreniz tarafından örnek gösterilmeniz ve en önemlisi sağlıklı olmanız da cabası.

Yazarlar Batı Tıbbının deneysel bilgeliği ve Doğu Tıbbının kadim bilgeliği yolunda, bu iki ışıklı yolu harmanlayarak yürüyorlar.

Yürekten inanıyoruz ki doktor kardeşlerin sağlıklı önerileriyle bu aldığınız son diyet kitabı olacak. Unutmayın kendi hayatınızı değiştirmeye sadece SİZ karar verebilirsiniz!